Solar Panel Temizliği

Solar Panel Temizliği

Neden güneş panellerimi temizlemem gerekiyor?


Solar panellerinizi satın almanız önemli bir yatırımdır. Havadaki parçacıklar, kuş pislikleri, ağaç yaprakları, yol kenarında bulunan yatırımlarınızın maruz kaldığı toz birikmeleri, Tarım arazilerine yakın bölgelerdeki yatırımlarınız için kum ve toz birikintileri nedeniyle güneş panellerinin kirli olmasına izin vermek, güneş enerjisi çıktısını önemli ölçüde azaltabilir. Başka bir deyişle, yatırımınızın karlılık oranını artırmak için yaptığınız tüm hamleler bu küçük detay ile birlikte azalmaktadır. Güneş panelleri hiçbir zaman temizlenmezse, yalnızca önemli miktarda enerji kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda panelleri kaybetme riski taşırsınız.
Kirli güneş paneli ne kadar elektrik kaybına yol açar?


Birçok faktör güneş enerjisi üretiminde güneş enerjisi üretimini etkilerken, uzmanlar enerjinizi kaybedeceğiniz konusunda hemfikirdirler. Ulusal Yenilenebilir Enerji laboratuvarına göre bazı bölgelerde bu kayıp% 25 gibi yüksek bir oranda değişebilir. Bireysel bayiler, panellerini hiç temizlemeyen bazı müşteriler için kayıplarını% 30 gibi yüksek bir oranda bildirmişlerdir.
Otomatik temizleme sistemi nasıl çalışır?


ARD V1 sistemi RES Proje Ltd. Şti. tarafından geliştirilmiştir. Otomatik Güneş Paneli Temizleme Sistemi, her panelin mikrofiber bez ile el değmeden, su kullanmadan ve uzaktan kontrol sistemi ile istediğiniz saat aralığında temizleme yapmanız sağlar. Panellerin üzerinde gölgeleme yapmaz. Özellikle Kuş pisliklerinin panellerinize verdiği asidik zararı mininize eder. Kar yağışlarında istediğiniz zaman sistemi çalıştırarak, panel üzerinde kar birikmesini engelleyebilirsiniz. Her projede farklı profil ölçülerine göre imalat ve mühendislik çalışması yapılarak, uzman ekiplerimizce devreye alınır.

ARD V1 su içermeyen bir temizleme sistemidir, yani sitenizin yalnızca suyun maliyetini değil aynı zamanda onu destekleyen altyapıyı da (tanker kamyonları, saklama kapları, hortumları ve boruları) önlediği anlamına gelir.

ARD V1, günlük olarak kirlenmenin% 99'unu kaldırır. Kirleri hafifçe silen özel bir mikrofiber, panel yüzeyinde hava akışını kontrol eder ve kirlenmeyi önlemek için yerçekimi aşağıya ve panel sıralarına kaydırır.

ARD V1 ile birlikte, PV  alanlarının korunması için yeni bir paradigma oluşturuyoruz. ARD V1 sadece temizlemez, internet erişimin olduğu her zaman uzaktan kontrol sistemi ile devreye alınabilir.